Bałtowski Kompleks Turystyczny
Poznaj Park w Bałtowie
Previous slide
Next slide

Nasze parki w Polsce

To najbardziej zróżnicowany tematycznie całoroczny obiekt turystyczno-wypoczynkowy w Polsce. W jego skład wchodzi JuraPark – z naturalnej wielkości modelami dinozaurów, Prehistoryczne Oceanarium 3D, Muzeum Jurajskie, Zwierzyniec Bałtowski – który zwiedzamy w formie safari, Polska w Miniaturze – gdzie zobaczysz najpiękniejsze polskie zamki i pałace z czasów ich świetności, Wesołe Miasteczko, Wioska Czarownic i wiele innych.
Zimą natomiast Bałtów zaprasza do Wioski Świętego Mikołaja oraz do najnowocześniejszej w regionie Stacji Narciarskiej „Szwajcaria Bałtowska”.

JuraPark Solec to nie tylko miejsce o walorach edukacyjnych, lecz także rozrywka i zabawa dla wszystkich – to MIEJSCE PEŁNE PRZYGÓD!
Obiekt ulokowany w niepowtarzalnej scenerii parkowo-leśnej będącej częścią Puszczy Bydgoskiej pomiędzy Bydgoszczą a Toruniem.
To fascynujące miejsce, gdzie historia ożywa i dinozaury stają się rzeczywistością.
Muzeum Ziemi oraz ścieżka dydaktyczna stanowią serce JuraParku Solec – wokół niego powstała infrastruktura gastronomiczna, place zabaw, punkty z pamiątkami, Park Zabaw, Kino Emocji oraz najnowsza nasza atrakcja – Polska w Miniaturze. Kolorowa i kreatywna wiosna, pełne przygód lato, strasznie fajna jesień ze Świętem Dyni i
Halloween oraz magiczna zima z Wioską Mikołaja – odkrywaj JuraPark przez cały rok!

Największy w Europie park z oryginalnej wielkości dinozaurami, ulokowany w Krasiejowie koło Opola. To tu spotkacie sięgające chmur brachiozaury czy mierzącego ponad 60m amficelaisa. Na terenie JuraParku możecie podglądać naukowców pracujących na czynnych wykopaliskach. Tuż obok znajduje się multimedialny Park Nauki i Ewolucji Człowieka, w którym dzięki nowoczesnej technologii przeniesiecie się w czasie do świata tuż po zagładzie dinozaurów, aż do pojawienia się człowieka. Poznacie swoich praprzodków, ich zwyczaje i niezwykłą drog

Jak do nas dojechać